top of page
venkovní Spa

TŘÍDENNÍ PROGRAM PRO PRACOVNÍKY VE ZDRAVOTNICTVÍ

Wellness ***hotel Gendorf 

Jedinečný hotel v centru Vrchlabí, přímo stvořený pro Váš aktivní odpočinek. ​

Pobyt zahrnuje:

  • 3 dny ubytování v *** luxusním hotelu

  • all inclusive

  • relaxační masáž

  • individuální psychoterapie zaměřené na sebepoznání, odhalení příčin případných psychických potíží a nalezení cesty k jejich odstranění 

  • skupinové psychoterapie zaměřené na sdílení zkušeností, vzájemné rady, názory

  • skupinová aromaterapie

  • workshopy na témata související s psychickou odolností 

  • nácvik relaxačních technik 

  • neomezený vstup do wellness - vířivka, sauny, relaxace

 

Popis: Workshop "péče o duševní zdraví nelékařského zdravotnického personálu" se zaměřuje na prevenci a řešení duševních problémů, které mohou vzniknout v důsledku náročné a stresující práce zdravotnického personálu, jako jsou např. zdravotní sestry, ošetřovatelky, laboranti, fyzioterapeuti atp. Účastníci se dozví, jak rozpoznat stres a vyhoření u sebe i u svých kolegů a jak se s těmito problémy vypořádat. Seminář nabízí nástroje a strategie, které pomohou udržovat duševní rovnováhu a zlepšit kvalitu života. Důležitou součástí semináře je komunikace a poradenství. Účastníci se naučí, jakým způsobem efektivně komunikovat s kolegy a pacienty, jakým způsobem podporovat své kolegy v těžkých situacích a jak vyhledat psychologickou pomoc v případě potřeby.

LEKTOŘI

Kristýna Šorfová

Vystudovala obor ošetřovatelství na Vysoké škole zdravotní, poté obor adiktologie na lékařské fakultě UK. Je absolventkou výcviků v motivační terapii, relaxačních technikách, krizové intervenci, kognitivně behaviorální terapii. Prošla kurzem první pomoci při úzkosti, panice a depresi. Vzdělání má rovněž v léčbě poruch příjmu potravy. Má více než 15ti letou praxi v lůžkových i ambulantních zařízeních specializovaných na léčbu závislosti a úzkostných poruch. Bohaté zkušenosti má také v péči o psychiku dětí a mladistvích. Pracuje jak s dospělou klientelou, tak dorostem. V září 2020 založila terapeutické centrum Calmea, které se těší velkými úspěchy v léčbě úzkostných klientů.

 

David Shorf

Vystudoval anglickou literaturu na Hebrew University of Jerusalem. V roce 1995 nastoupil na službu v izraelské armádě, kde patřil k jednotkám bojového inženýrství. Poté odjel do České republiky a dlouhá léta se živil jako přední český novinář. Přednášel mediální výchovu na Anglo American University in Prague. Je certifikovaným koučem a párovým terapeutem. Vzdělání získal v Anglii v Certified Elite Performance Coaching (CEPC). Zabývá se vztahovou terapií a problematikou duševního zdraví firem a jejich zaměstnanců. V terapeutickém centru Calmea působí jako párový terapeut, kouč a ředitel společnosti.

Karin Kovaříková

Aromaterapeutka. Používá 100% čisté oleje, které mohou pomoci uvolnit stres, zlepšit náladu nebo potíže našeho fyzického těla. Lze je také využít ke zlepšení životního stylu a duševní pohody.

Asif Iqbal

Od roku 2006 žije v České Republice, původně pochází z Pákistánu. Narodil se v provincii Balúčistán (na hranici Iránu a Afghánistánu). Vystudoval vysokou školu zaměřenou na anglickou literaturu. Vyučoval angličtinu na základní škole, pracoval v diplomacii na Ministerstvu zahraničních věcí v Pákistánu, věnuje se tlumočení. V Indii vystudoval bylinné lékařství a masáže. Jeho láskou je umění tradiční indické medicíny - Ajurvédy. Svojí praxi staví na teorii, že s klidným a pomalým tempem srdce a dechu, lidské tělo snižuje tvorbu stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin, a naopak zvyšujete produkci neurotransmiterů (včetně serotoninu, dopaminu, oxytocinu a endorfinu), které zvyšují pohodu. Pracoval jako masér v lázních Poděbrady, Luhačovice a Velké Losiny. Působil v řadě wellness hotelů jako velmi oblíbený a žádaný specialista.

PROGRAM

Pátek

14:00 - 15:00 příjezd

15:00 - 15:50 uvítání, organizační schůzka

16:00 - 17:50 tematická skupinová psychoterapie "jak ovládat úzkost"

18:00 - 18:50 relaxační dechová cvičení pro uvolnění těla a mysli

19:00 - večeře, volno

Sobota

7:00 - 8:50 snídaně

9:00 - 10:50 tematická skupinová psychoterapie "harmonické vztahy"

11:00 - 11:50 individuální terapie

12:00 - 12:50 workshop “Jak zabránit syndromu vyhoření - minidovolená každý den”

13:00 - 13:50 oběd

14:00 - 15:50 skupinová arte terapie (pro pevné vztahy v kolektivu)

16:00 - 17:50 individuální terapie

18:00 - 18:50 nácvik Jacobsonovy progresivní relaxace

19:00 - večeře, volno

Neděle

7:00 - 8:50 snídaně

9:00 - 10:50 tematická skupinová psychoterapie "téma, které o víkendu nejvíce rezonovalo"

11:00 - 12:50 nácviková skupinová terapie - umění odmítat, odpočívat, dovolit si být neoblíbený...

13:00 - 13:50 oběd

14:00 - 14:50 nácvik mindfullness metody odstraňující úzkostné myšlenky

 

Během celého víkendu možnost individuálního využití přítomných psychoterapeutů ke konzultaci vzniklých

bottom of page